biżuteria autorska
O autorze
Akcja: Nie kradnij zdjęć! free counters koraliki

Biżuteria

piątek, 13 maja 2011
Kolczyki z turmalinu i iolitu, do złudzenia przypominające kiść dojrzewających w słońcu winogron.
wtorek, 07 września 2010
poniedziałek, 06 września 2010
Niebieskozielona chryzokola symbolizuje pokój oraz miłość do przyrody; uczy żyć w harmonii z prawami natury. Wg znawców, spokojne wibracje chryzokoli działają harmonizująco na nasze zachowanie emocjonalne, nadają sercu równowagę, zdolność wczuwania się w potrzeby innych i potrzeby przyrody. Tak więc chryzokola potęguje zdolność życia w pokoju z samym sobą i otaczającym nas środowiskiem. Chryzokola ceniona jest również jako doskonały kamień medytacyjny. Ponadto - gdy umieścimy w mieszkaniu większą chryzokolę, jej łagodne wibracje wniosą do domu spokój i harmonię, żebyśmy mogli w naszych czterech ścianach optymalnie odprężyć się i odpocząć. Chryzokola działa uspokajająco. Stosowana jest też do łagodzenia lęków. W dawnych czasach chryzokola była kamieniem bardzo pożądanym przez ciężarne kobiety, które podczas porodu trzymały w dłoni kamień dla odprężenia. W Średniowieczu wykorzystywano również chłodzące działanie chryzokoli do obniżenia gorączki i przy oparzeniach. Inne zastosowania: jako panaceum na wszelkie dolegliwości menstruacyjne - poprzez przykładanie i masowanie kamieniem podbrzusza.

Jagodowy przysmak. Chryzokola, Onyx, koraliki Bali, Marmur.

Perły i perełki oraz kryształ sieczka.

(Bransoleta zrobiona na zamówienie)

i kolczyki do kompletu


Marmur i kryształ sieczka.

Oj czego tu nie ma:), Szkło weneckie, Koral, Koral mielony, Marmur.Tagi: bransolety
10:04, agness-art , Biżuteria
Link Komentarze (2) »
Opal prezentujący się jako mlecznobiały kamień z opale scencją dającą efekt wszystkich kolorów tęczy, zalicza sięj ednak do białych kamieni. Nazwa minerału wywodzi się z sanskrytu "upala," - kamień drogocenny. Wybieramy ka­mienie tego typu najczęściej intuicyjnie, i to w czasie kie dy ich pomoc jest nam najbardziej potrzebna. Opal może często pozostawać bezużyteczny i za jakiś czas ponownie często noszony. To bardzo kruchy i wrażliwy kamień za wierający wodę, dlatego należy go co pewien okres trzymać w wilgotności, aby go ustrzec przed wysuszeniem. Opal odżywia i witalizuje nasze ciało. Wyrównuje działanie obu półkul mózgowych, przywraca ostrość wzroku, uspokaja nerwy. Poprawia jakość włosów i paznokci. Opal odzwierciedla prawdę. Konfrontuje nas z naszymi uczuciami, myślami i czynami. W zależności, jakie jest na­sze nastawienie, przyjmuje pozytywne, bądź negatywne wibracje i oddaje nam podwojone. Kamień ten wzmacnia nasze właściwości, dlatego nadaje się on tylko dla rozwinię tych duchowo ludzi.
Mam chwilę czasu,więc wrzucam coś jeszcze. To kilka propozycji,które przygotowałam w ostatnim czasie lub przerobiłam z tych,które nie podobały się klientką.
wtorek, 31 sierpnia 2010
wtorek, 17 sierpnia 2010

Opale i Turkusy

poniedziałek, 16 sierpnia 2010
Bransolety z pereł hodowlanych rzecznych.
piątek, 13 sierpnia 2010
 
1 , 2 , 3