biżuteria autorska
O autorze
Akcja: Nie kradnij zdjęć! free counters koraliki
niedziela, 19 września 2010
Oto bransolety zrobione na zamówienie.
poniedziałek, 13 września 2010
Zobacz niesamowita twórczość Kornelii. Jej dzieła to cuda!
wtorek, 07 września 2010
poniedziałek, 06 września 2010
Niebieskozielona chryzokola symbolizuje pokój oraz miłość do przyrody; uczy żyć w harmonii z prawami natury. Wg znawców, spokojne wibracje chryzokoli działają harmonizująco na nasze zachowanie emocjonalne, nadają sercu równowagę, zdolność wczuwania się w potrzeby innych i potrzeby przyrody. Tak więc chryzokola potęguje zdolność życia w pokoju z samym sobą i otaczającym nas środowiskiem. Chryzokola ceniona jest również jako doskonały kamień medytacyjny. Ponadto - gdy umieścimy w mieszkaniu większą chryzokolę, jej łagodne wibracje wniosą do domu spokój i harmonię, żebyśmy mogli w naszych czterech ścianach optymalnie odprężyć się i odpocząć. Chryzokola działa uspokajająco. Stosowana jest też do łagodzenia lęków. W dawnych czasach chryzokola była kamieniem bardzo pożądanym przez ciężarne kobiety, które podczas porodu trzymały w dłoni kamień dla odprężenia. W Średniowieczu wykorzystywano również chłodzące działanie chryzokoli do obniżenia gorączki i przy oparzeniach. Inne zastosowania: jako panaceum na wszelkie dolegliwości menstruacyjne - poprzez przykładanie i masowanie kamieniem podbrzusza.

Jagodowy przysmak. Chryzokola, Onyx, koraliki Bali, Marmur.

Perły i perełki oraz kryształ sieczka.

(Bransoleta zrobiona na zamówienie)

i kolczyki do kompletu


Marmur i kryształ sieczka.

Oj czego tu nie ma:), Szkło weneckie, Koral, Koral mielony, Marmur.Tagi: bransolety
10:04, agness-art , Biżuteria
Link Komentarze (2) »
Opal prezentujący się jako mlecznobiały kamień z opale scencją dającą efekt wszystkich kolorów tęczy, zalicza sięj ednak do białych kamieni. Nazwa minerału wywodzi się z sanskrytu "upala," - kamień drogocenny. Wybieramy ka­mienie tego typu najczęściej intuicyjnie, i to w czasie kie dy ich pomoc jest nam najbardziej potrzebna. Opal może często pozostawać bezużyteczny i za jakiś czas ponownie często noszony. To bardzo kruchy i wrażliwy kamień za wierający wodę, dlatego należy go co pewien okres trzymać w wilgotności, aby go ustrzec przed wysuszeniem. Opal odżywia i witalizuje nasze ciało. Wyrównuje działanie obu półkul mózgowych, przywraca ostrość wzroku, uspokaja nerwy. Poprawia jakość włosów i paznokci. Opal odzwierciedla prawdę. Konfrontuje nas z naszymi uczuciami, myślami i czynami. W zależności, jakie jest na­sze nastawienie, przyjmuje pozytywne, bądź negatywne wibracje i oddaje nam podwojone. Kamień ten wzmacnia nasze właściwości, dlatego nadaje się on tylko dla rozwinię tych duchowo ludzi.
Mam chwilę czasu,więc wrzucam coś jeszcze. To kilka propozycji,które przygotowałam w ostatnim czasie lub przerobiłam z tych,które nie podobały się klientką.
niedziela, 05 września 2010
Jakiś czas temu kupiłam z wystawki manekina z pianki poliuretanowej. Od razu zaświtała mi myśl by go pięknie "ubrać". Gdybym wiedziała na co się porywam pewnie nigdy bym tego nie zrobiła. To było straszne! Bałam się użyć czegokolwiek by się nie rozpuścił.Ale udało się i oto efekty. Widać rysy i wgłębienia ale tego już nie byłam w stanie przeskoczyć. Oglądajcie i komentujcie, będzie mi bardzo miło:)